Mosómedvéket fogadott be a Meistro Lovasklub

2018. 01. 06., szombat, 08:26

Azt viszont nem tudták, hogy mosómedvéket befogadni nem lehet csak úgy, ezért az egyesületet tavaly nyáron feljelentették. Most segítséget kérnek.

- Egyesületünk jóhiszeműen befogadott két hím mosómedvét, mert a gazdájuk csődbe ment és szabadon akarta őket engedni - írja Meiszterics László egyesületi elnök a Facebook oldalán. - Mi sajnos nem tudtunk róla, hogy nem szabad ilyen állatot tartani. A „maciknak” megfelelő férőhelyet készítettünk és gondoztuk őket. A Nemzeti Vágta Kaposvári fordulóján egyesületünket feljelentették.

Ennek következménye az lett, hogy

a két mosómedvét el kell szállíttatniuk 2018. január 31-ig a Veresegyházi Medveotthonba,

mert más állatkert nem fogadja be őket. Amennyiben ez nem sikerül, akkor

a hatóság az állatok életének kioltásáról is dönthet,

illetve az egyesületet is megbünteti.

Az állatok elszállításának feltételei között szerepel az

  • ivartalanítás,
  • a veszettség elleni védőoltás,
  • a külső-belső parazitaellenes kezelés
  • és a szállítás.

Ezek költsége hozzávetőlegesen 100 000 Ft. A Kecelhegyi Lovassport Közhasznú Egyesület nonprofit egyesületként erre ekkora összeget nem tud fordítani. Ezért azt kéri, akiknek módjában áll, az állatok legális elhelyezésében vagy az állatorvosi és szállítási költségekben segítsen.

Ezeket olvasta már?